Czy minimalizm i nowoczesność w kuchni to dobry wybór?

Jakie kolory są dzisiaj modne w kuchni?

Bardzo długo kuchnie bazowały przede wszystkim na drewnie. Wspomniany już we wstępie styl rustykalny bazował przede wszystkim na nim. Następnie pojawiły się białe kolory, które dawały wrażenie czystości, a nierzadko wręcz sterylności w kuchni. Dzisiaj moda jest zupełnie inna. Tym, co cenimy najbardziej są kolory ciemne i intensywne, które często łączymy z tym, co już było: bielą i jej odcieniami, a także drewnem. Takie połączenie jest stylowe, nowoczesne, niezwykle eleganckie. Sprawia, że wnętrze zyskuje niepowtarzalny charakter. Doskonale w ten trend wpisuje się czerń, która obecnie jest jednym z najbardziej popularnych kolorów we wnętrzach.

Jak wykorzystać czarne szuflady w kuchni?

Jeśli chodzi o systemy szuflad w czarnym kolorze, to z ich pomocą można tworzyć zarówno rozwiązania standardowe, jak i te bardziej nowoczesne, do których zalicza się systemy wewnętrzne. Stawiając na te ostatnie, można doskonale uzupełnić klasyczne szuflady, uzyskując stylową, a jednocześnie bardzo funkcjonalną całość. Takie rozwiązanie sprawdza się świetnie w wielu miejscach kuchni. Architekci polecają je szczególnie między innymi w miejscu, w którym znajduje się zlewozmywak. Decydując się na czarną szufladę pod zlewozmywakiem, można zyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania tych drobiazgów, po które sięgamy w tej części kuchni. Zalicza się do nich między innymi gąbki do zmywania. Jednocześnie nie musimy obawiać się tego, że będą one znajdowały się cały czas w widocznym miejscu, psując estetykę pomieszczenia.

Czy czarne szuflady można zamontować nad piekarnikiem?

Wspomniana przestrzeń pod zlewem to nie jedyne miejsce w kuchni, w którym warto zamontować nowoczesną, minimalistyczną czarną szufladę. Doskonale sprawdzi się ona także pod piekarnikiem. Dostępne dzisiaj rozwiązania dają ogromne możliwości. Jeśli postawimy na szufladę o odpowiedniej wysokości, a do tego dobierzemy do niej właściwie elementy, możemy być pewni, że uda się stworzyć niewysoką szufladę, która zwiększy funkcjonalność kuchni. Trzeba bowiem pamiętać, że w większości przypadków każda dodatkowa szuflada jest naprawdę cenna.

Czy czarne szuflady można montować tylko w kuchni?

Wiele osób obawia się obecności czerni we wnętrzach. Decydując się na nią w kuchni, często sądzimy, że w innych pomieszczeniach kompletnie się nie sprawdzi. Tymczasem okazuje się, że minimalizm i nowoczesność, w którą czerń wpisuje się doskonale, to świetny wybór bez względu na to, czy chodzi o kuchnię, salon, czy łazienkę. Jeśli chcemy w skuteczny sposób wykorzystać przestrzeń w standardowych szufladach z wysokim frontem, warto postawić na czarne szuflady wewnętrzne. Takie rozwiązanie projektanci wnętrz szczerze polecają do garderoby i salonu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po nie także w przypadku łazienki.


Jeśli planujesz remont kuchni, zastanów się nad wprowadzeniem do niej powiewu minimalizmu i nowoczesności. Wnętrza urządzone w takim stylu prezentują się naprawdę świetnie, są estetyczne i eleganckie. Systemy szuflad w czarnym kolorze sprawdzą się w ich przypadku doskonale, dając naprawdę dobry efekt zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny.