Dlaczego warto stosować szuflady tackowe Blum?

Kiedy jednak staną się potrzebne, można je szybko wysunąć. Dzięki nim stworzenie dodatkowej przestrzeni roboczej staje się banalnie proste. To również zdecydowanie więcej możliwości aranżacyjnych, które sprawdzą się bez względu na pomieszczenie. Szuflady tackowe Blum można stosować nie tylko w kuchni. To rozwiązanie odpowiednie również do łazienki, a także pokoju dziennego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je również w biurze – zwłaszcza w tym niewielkim są niezwykle przydatnym elementem.Gdzie można umieścić szuflady tackowe Blum?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, szuflady tackowe Blum gwarantują dodatkową przestrzeń roboczą. W łazience doskonałym miejscem dla nich jest przestrzeń między pralką a suszarką. Decydując się na takie rozwiązanie, zyskasz miejsce, na które możesz odstawiać kosz z praniem. Z kolei w kuchni możesz potraktować ją jako dodatkową półkę, na której ustawisz na przykład robot kuchenny. Wystarczy wysunąć szufladę, aby bez problemu sięgnąć po potrzebny sprzęt. Jeśli szuflady tackowe Blum zostaną zamontowane na prowadnikach Movento, maksymalne obciążenie wynosi czterdzieści kilogramów. W przypadku prowadnic Tandem jest to trzydzieści kilogramów. Aby korzystanie z szuflad było jeszcze bardziej komfortowe, warto postawić również na blokadę. Dzięki niej nie należy obawiać się przypadkowego wsunięcia szuflady do szafki w najmniej odpowiednim momencie. Marka Blum zaprojektowała blokadę tak, aby uruchamiała się ona zaraz po tym, jak szuflada zostanie wysunięta. W efekcie nie trzeba pamiętać o jej włączeniu ręcznym.Dlaczego szuflady tackowe to dobry wybór?

Decydując się na zastosowanie szuflad tackowych, warto pamiętać, że wszystkie czynności domowe będą mogły być wykonywane sprawniej. Dzięki nim stworzenie przestrzeni roboczej, która jest dużo bardziej funkcjonalna jest naprawdę proste. Szuflady można łączyć z jedną z trzech technologii ruchu.
W efekcie można stworzyć:

  • szufladę tackową z Blumotion;
  • szufladę tackową z Blumotion Tip On;
  • szufladę tackową z Tip On.

Każde z tych rozwiązań może być łączone z blokadą szuflady, przez co bezpieczeństwo użytkowania się zwiększa. Ryzyko przypadkowego wypięcia szuflady jest wówczas praktycznie żadne. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy szuflada ma służyć jako miejsce przechowywania przedmiotów ze szkła bądź sprzętu kuchennego o sporej wadze. Blokada uruchamia się automatycznie. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o jej włączeniu. Aby ją zwolnić, wystarczy wykonać jeden prosty ruch dłoni.Jakie są parametry blokady prowadnicy tackowej?

Blokada prowadnicy tackowej Blum jest elementem dodatkowym. Oznacza to, że trzeba ją dokupić do zestawu montażowego. Wówczas szuflada będzie w pełni funkcjonalna, a jednocześnie bezpieczna. Blokadę można znaleźć w katalogu pod symbolem 295H5700. Montować można ją z prowadnicami:

  • Movento;
  • Tandem.

Decydując się na prowadnice Tandem 19, należy sięgnąć po produkt skatalogowany pod symbolem 295F5700. Stosowana jest ona tylko do prowadnic z pełnym wysuwem. Jeśli chodzi o szuflady tackowe, to również nie montuje się ich na prowadnicach cechujących się częściowym wysuwem. Blokadę można wzbogacić również o reling synchronizacji. Jest to element, dzięki któremu blokadę można zwolnić jedną ręką. Dzięki temu korzystanie z szuflady będzie zdecydowanie prostsze. Sprawdzi się zwłaszcza w przypadku intensywnych prac kuchennych, kiedy nie zawsze wolne są obie ręce.