Jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych?

Kiedy planujemy urządzenie kuchni, wybieramy rodzaj płytek, kolor farby ściennej, to, jak wykończymy podłogę. Z czasem dochodzimy również do mebli, które są obowiązkowym elementem wyposażenia. To właśnie dzięki nim kuchnia staje się funkcjonalnym pomieszczeniem. W szafkach kuchennych przechowujemy garnki, talerze, sztućce, ale również produkty spożywcze. Wielość propozycji producentów sprawia, że często pojawia się pytanie dotyczące tego, jakie uchwyty wybrać do szafek kuchennych, aby być naprawdę zadowolonym. Zobaczmy, na co warto się zdecydować.

Dlaczego uchwyty relingowe to dobry wybór?

Zastanawiając się nad rodzajem uchwytów, warto wziąć pod uwagę modele relingowe. Jest to rozwiązanie niezwykle proste, które sprawdzi się praktycznie w każdej kuchni. Będzie odpowiednie bez względu na to, jaki rodzaj mebli zdecydowaliśmy się wybrać. Uchwyty relingowe zachwycają swoją prostotą. Do tego dochodzi duży wybór, jeśli chodzi o ich długość. W efekcie nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem uchwytów do wybranych frontów. Warto pamiętać, że są to uchwyty odpowiednie nie tylko dla miłośników prostoty, ale też dla tych, którzy lubią niecodzienne połączenia. Decydując się na nie, można bowiem w szafkach górnych wybrać uchwyty krótsze, zaś w dolnych dłuższe, zyskując interesujący efekt.

W jakiej kuchni sprawdzą się uchwyty krawędziowe?

Wśród wielu uchwytów kuchennych znajdują się również te krawędziowe. Ich atutem jest to, że dają naprawdę duże możliwości. W zdecydowanej większości przypadków mają one postać profili, które docina się, dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Warto jednak pamiętać, że w sprzedaży znaleźć można również te gotowe, których długość jest sztywno określona. Decydując się na taki uchwyt, można go przymocować tak, że ma on kształt litery: C; L. Profile nabija się na górną krawędź frontu. Rozwiązanie to odpowiednie jest zwłaszcza do nowoczesnych kuchni, w których fronty mają być gładkie. Są idealne w małej kuchni, w której nietrudno o przesadę.

Czy uchwyty porcelanowe nadal są w modzie?

Wiele osób sądzi, że dzisiaj modne są wyłącznie proste uchwyty, o których powiedzieliśmy wyżej. Tymczasem okazuje się, że nadal w cenie są te porcelanowe. To propozycja idealna dla osób, które zdecydowały się urządzić swoją kuchnię w stylu angielskim. Sprawdzą się one także wtedy, kiedy postawiliśmy na styl prowansalski. Jeśli w kuchni mają znaleźć się drewniane fronty, takie porcelanowe detale są naprawdę dobrym wyborem. Pod żadnym pozorem nie należy się ich obawiać.

Czy szafki kuchenne muszą mieć uchwyty?

Od pewnego czasu niezwykle modne są szafki kuchenne bez uchwytów. To dobra alternatywa zwłaszcza wówczas, gdy decydujemy się urządzić kuchnię w typowo nowoczesnym charakterze. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie to sprawdzi się wówczas, gdy fronty mają jednolity kolor. W przeciwnym razie zdecydowanie lepiej jest postawić na dobrze dobrane uchwyty. UWAGA: brak uchwytów wiąże się z koniecznością zastosowania specjalnych zawiasów i odbojników. Pozwoli to na ich wygodne otwieranie.