Jakie uchwyty wybrać do szafy, która znajduje się w garderobie?

Aranżując garderobę, pamiętaj o detalach

Tą częścią wyposażenia zarówno salonu, jak i sypialni, która jest bardzo często zaniedbywana i lekceważona są uchwyty do szaf. Dlaczego tak się dzieje? Wielu z nas uważa, że są to te elementy, na które tak naprawdę nie zwracamy uwagi. Tymczasem tkwi w nich ogromny potencjał aranżacyjny. Obecnie dostępne są zarówno klasyczne, jak i nowoczesne uchwyty, co sprawia, że każdy może znaleźć model pasujący zarówno do mebli, jak i całej aranżacji pomieszczenia. Wystarczy po nie sięgnąć, aby stworzyć stylową, niezwykle estetyczną szafę, wkładając w to minimalny wysiłek i niewielkie pieniądze. Jeśli zadbasz o to, aby uchwyty były starannie dopasowane, to świetnie wyrazisz własną osobowość oraz styl. Pamiętaj, że obecnie w sprzedaży znaleźć można modele w stylu:

  • nowoczesnym;
  • klasycznym;
  • vintage.

To oczywiście jedynie wycinek tego, co proponują producenci

Uchwyty do mebli wykonywane są również z różnych materiałów. Postawić można na te z drewna, metalowe, plastikowe. Dużą popularnością cieszą się modele lakierowane oraz woskowanego. Do tego dochodzi wielość kształtów, rozmiarów i kolorów.

Wybierając uchwyty do garderoby, pamiętać, że ich rola to nie tylko otwieranie i zamykanie szafy. Można je określić także jako wskaźnik jakości. Nigdy nie lekceważ ich wyboru. Jeśli postawisz na te odpowiednie, możesz być pewny, że dopełnią one aranżacji mieszkania.

Jakie uchwyty do szafy kupić?

Wybierając uchwyty do szafy pamiętaj, że obecnie bardzo popularne są modele retro. To klasyczny przykład wzornictwa, które świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Po takie uchwyty można sięgnąć zarówno w kuchni, salonie, jak i sypialni. Tradycyjny design i rustykalny materiał sprawiają, że można wybrać je bez względu na styl, w jakim urządzony został pokój.

Jeśli styl vintage nie jest dla Ciebie, możesz postawić na uchwyty w stylu glamour. To modele odpowiednie do szafy nowoczesnej. Są to uchwyty wzorowane na luksusowych dekoracjach. Do ich wykonania najczęściej wykorzystuje się drewno bądź metal. Większość producentów maluje je farbami w srebrnym bądź perłowym odcieniu. Dostępne są również te, które wyglądają jak dokładnie wypolerowany metal. Dużą popularnością cieszą się te złote, które w styl glamour wpisują się doskonale.

Producenci oferują również uchwyty industrialne. Styl industrialny wywodzi się z przełomu XIX i XX wieku i nawiązuje do nowoczesnego wzornictwa przemysłowego. Do jego cech charakterystycznych zalicza się funkcjonalizm i minimalizm. Uchwyty industrialne są więc proste, ich formy są nieskomplikowane, na ogół są białe lub czarne. Są niezwykle funkcjonalne, a korzystanie z nich jest naprawdę wygodne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając uchwyty do garderoby?

Wybierając uchwyt do garderoby, pamiętaj przede wszystkim o tym, aby postawić na taki, który będzie pasował do mebli. Cechą, którą koniecznie musisz uwzględnić jest rozmiar. Bardzo ważne jest, aby pasował on do rozmiaru szafy. Jeśli uchwyt będzie zbyt mały, korzystanie z niego będzie bardzo trudne. Z kolei uchwyty zbyt duże dadzą komiczny, mało estetyczny efekt.