Trwałość podnośników Blum Aventos

Otwierane od góry szafki kuchenne cieszą się bardzo dużą popularnością. Charakteryzują się one zastosowaniem różnych systemów otwierania. Wybierając ten typ mebli zwróć uwagę na najwyższą jakość i bezawaryjność, a takimi cechami z pewnością odznacza się system Aventos firmy Blum. Na ogół montowany jest w górnych szafkach kuchennych, ale można go wykorzystać również w meblach pokojowych. Jedną z zalet systemu Aventos jest łatwość montażu.

Jak dobrać podnośniki Blum Aventos?

Firma Blum wprowadziła na rynek wiele rodzajów systemu Aventos. Wszystkie pozwalają na ciche otwieranie szafek. Co więcej, nawet te bardzo szerokie można otworzyć z łatwością, bez konieczności używania dużej siły. Przy wyborze i montażu podnośników firmy Blum należy jednak zachować ostrożność. Istotne jest bowiem to, aby rodzaj podnośnika został dobrany do ciężaru, który ma on unosić. Należy dopasować podnośnik do masy frontu szafki, w której ma zostać zamontowany. Ciężar ten mierzy się w newtonach - masie jednego kilograma odpowiada 10 N. Aby dokonać prawidłowego wyliczenia, należy sięgnąć po specjalny kalkulator. Kierując się tą zasadą, podnośnik Blum Aventos będzie można zamontować do frontu szafek niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Podnośnik będzie wytrzymały bez względu na to, czy zostanie zamontowany we frontach drewnianych, czy tych wykonanych z płyt MDF. Znaczenia nie będzie miała też grubość frontów.

O czym pamiętać, montując podnośniki Blum Aventos?

Dobierając podnośniki Blum Aventos, należy wziąć pod uwagę również wysokość i szerokość korpusu szafki, w której mają być wykorzystane oraz jej głębokość. Ponadto należy wybrać inny podnośnik do jednoczęściowego frontu, a inny do wysokiego frontu dwuczęściowego. Po doborze podnośnika niezbędne jest zakupienie odpowiednich mocowań. Ich typ dobiera się, biorąc pod uwagę rodzaj materiału, z którego wykonane są fronty szafek.

Zalecany jest montaż dwóch podnośników. Stosując je, możesz mieć pewność, że szafki będziesz użytkować długo i bezpiecznie nawet wtedy, gdy ich fronty będą duże i ciężkie. W przypadku frontów o znacznym rozmiarze i dużej masie konieczne może być zamontowanie nawet trzech siłowników. Firma Blum w systemie Aventos proponuje bardzo różne rozwiązania przeznaczone nie tylko do głębokich i szerokich szafek. Z łatwością możesz dobrać system, który jest najbardziej odpowiedni do szaf wąskich i płytkich. W tego typu szafach wystarczy zamontować tylko jeden. Montując podnośnik, musisz wziąć pod uwagę także sposób regulacji siłownika. W zależności od jego rodzaju i sposobu mocowania do regulacji możesz użyć wkrętarki akumulatorowej bądź wkrętaka krzyżakowego.

Dlaczego należy regulować siłownik?

Regulacja siłownika służy kilku celom. Przede wszystkim pozwala na ustawienie pozycji, w jakiej ma się zatrzymać siłownik w chwili otwierania szafki. Po dobrze wykonanej regulacji, front szafki zatrzyma się na dowolnym, najbardziej odpowiadającym użytkownikowi poziomie. To Ty zdecydujesz o tym, na jakiej wysokości front szafki ma przestać się dalej otwierać. Regulując siłownik, możesz jednocześnie wyregulować położenie frontów w pozycji pionowej. Regulacja służy również ustaleniu odległości szczelin, które powstają między korpusem a frontem szafki. Przystępując do regulacji podnośnika teleskopowego, pamiętaj, aby przed tą czynnością zdjąć z niego blokadę, a po jej zakończeniu koniecznie ponownie zabezpieczyć podnośnik.

Dzięki temu, że firma Blum proponuje różne rodzaje podnośników w systemie Aventos, każdy może zdecydować się na taki, który w jego kuchni sprawdzi się najlepiej i spełni potrzeby użytkowników. Marka w swojej ofercie ma podnośniki do frontów uchylnych, uchylno-składanych, uchylno-nachodzących i frontów nad korpusem. Dzięki temu podnośniki Blum Aventos można dobrać tak, aby idealnie pasowały do założeń i układu danej kuchni. Oznacza to, że z łatwością możesz zdecydować się na rozwiązanie, które zapewni Ci jak najbardziej wygodne korzystanie z każdej szafki, niezależnie od tego, jaka jest jej wysokość i głębokość.