Wysokie kosze cargo w Twojej kuchni

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Urządzając ją, chcemy, aby była nowoczesna, funkcjonalna i piękna. Bardzo często – szczególnie, gdy jest ona niewielka – brakuje nam w niej miejsca do przechowywania. Dostępne obecnie na rynku rozwiązania pomogą szybko ten problem rozwiązać. Wystarczy zastosować kosze cargo. Dzięki nim uda się zagospodarować każdą przestrzeń. Co więcej, stawiając na wysokie kosze cargo, możesz stworzyć w swojej kuchni namiastkę babcinej spiżarni.

Czym są wysokie kosze cargo?

Do wykonania koszy cargo wykorzystywany jest na ogół drut mający niewielką średnicę. Aby długo zachował on swoje walory użytkowe i wizualne, pokrywa się go specjalną farbą (w efekcie dostępne są modele nie tylko białe, ale także w innych wariantach kolorystycznych) albo chromem. Kosze cargo mocowane są na specjalnych prowadnicach, dlatego przesuwają się bez najmniejszego wysiłku, sprawnie i cicho. Najczęściej wykorzystywane są w kuchennych szafkach, ale sprawdzą się też w szafie wnękowej w przedpokoju czy w łazience. W odróżnieniu od tradycyjnych szuflad, kosze cargo są lekkie i poręczne, a do tego mogą wysuwać się w bardzo różny sposób. Ich zaletą jest też to, że można w nich przechowywać bardzo różne - zarówno lekkie, jak i cięższe - rzeczy. Można w nich trzymać np. zapasy mąki. Co więcej, montując kosze cargo, zapewnisz sobie jednoczesny dostęp do całej zawartości szafki. Każdy kosz porusza się na prowadnicach. Dzięki temu z szafki, w której został zamontowany wysuniesz go cicho, sprawnie i bez najmniejszego wysiłku.

W jakich szafkach można zamontować kosze cargo?

Kosze cargo są bardzo funkcjonalnym, wygodnym i uniwersalnym rozwiązaniem. Pozwalają na efektywne wykorzystanie każdej, nawet trudno dostępnej przestrzeni. Tego typu kosze warto wybrać szczególnie, jeśli jesteś posiadaczem kuchni o małej przestrzeni, w której liczy się każdy centymetr. W jednym koszu cargo zmieści się bowiem mnóstwo rzeczy, znacznie więcej niż w klasycznych szufladach. Sprawdzą się one idealnie nie tylko w szafkach o standardowej szerokości, ale także w tych wąskich. Kosze typu cargo można wykorzystać również w szafkach narożnych. To rozwiązanie odpowiednie także dla posiadaczy przestronnych kuchni. Są idealne do wąskich, wysokich szafek.

Wysokość koszy cargo można dowolnie regulować. Dzięki temu schowasz w nich także te akcesoria i sprzęty kuchenne, które nie zmieszczą się w standardowych szufladach. Dostęp do koszy możliwy jest z obu stron, zarówno z prawej, jak i z lewej. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na szafki, w których zamontowane są drzwi przesuwne, zapewnisz sobie łatwy dostęp do zawartości kosza z przodu. Kosze cargo można montować nie tylko w szafkach dolnych, ale także górnych. Do tych drugich przeznaczone są modele płytkie. Co ważne, pamiętaj, że możesz po nie sięgać nie tylko wtedy, gdy chcesz cieszyć się funkcjonalnymi szafkami w kuchni, ale również w łazience.

Jakie są wymiary koszy cargo?

Kuchenna zabudowa składa się z szafek o różnej szerokości. Zaletą koszy cargo jest to, że można je dopasować do każdej szafki niezależnie od tego, jak jest szeroka. W sprzedaży znajdziesz wąskie kosze, które możesz zamontować w szafkach o szerokości 15 albo 20 centymetrów. Są też takie, które przeznaczone do szafek charakteryzujących się szerokością na poziomie 30, 40, 50 lub 60 centrymetrów.

Wśród koszy cargo dostępne są między innymi modele podblatowe mini. Zostały one zaprojektowane z myślą o montażu w szafkach, których wysokość nie przekracza 82 centymetrów. Są też modele midi o wysokości od 120 do 140 centymetrów oraz kosze maxi dedykowane do wysokiej zabudowy. Wysokość tych ostatnich wynosi od 170 do nawet 210 centymetrów. Wyjęcie kosza cargo z szafki nie sprawi Ci najmniejszych problemów. Chcąc to zrobić, musisz wysunąć go maksymalnie z szafki, następnie delikatnie unieść do góry i pociągnąć w swoją stronę. O tym, że ruchoma część prowadnicy wypięła się z części stałej świadczyć będzie charakterystyczne kliknięcie. Jak widać, demontaż kosza cargo niczym nie różni się od demontażu standardowych szuflad na prowadnicach.